Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to najtańsza i najbardziej powszechna forma finansowania mieszkania, domu czy działki, a rekordowo niskie stopy procentowe (2021), a co za tym idzie niskie raty, uczyniły kredyty hipoteczne jeszcze bardziej dostępnymi dla Klientów, pomimo zaostrzonych kryteriów ich przyznawania przez Banki. Porównamy dla Ciebie oferty wielu banków. Nasi eksperci są w stanie nie tylko pomóc Ci w wybraniu najlepszego kredytu ale również w bezbolesnym przejściu całego procesu kredytowego. Na tej stronie znajdziesz wiele przydatnych informacji. Poniżej możesz skorzystać z kalkulatora kredytowego, jak również zapoznać się z całym procesem, który przedstawiamy krok po kroku.

Kredyty hipoteczne Gdańsk, Trójmiasto

Jeśli chciałbyś od razu porozmawiać o swoich potrzebach odnośnie kredytu hipotecznego zapraszamy na spotkanie w naszym biurze w Gdańsku lub online gdziekolwiek jesteś!

Kredyt hipoteczny - kalkulator

Zastanawiasz się jak obliczyć ratę kredytu? Skorzystaj Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytów hipotecznych, który pozwoli Ci wyliczyć przybliżoną wysokość raty kredytu hipotecznego.

lat

Rata miesięczna: 1 206 zł

Odsetki: 134 160 zł

Kwota całkowita do spłaty: 434 160 zł

Wyliczenia kalkulatora mają charakter orientacyjny i przykładowy. Aby znaleźć dla Ciebie najlepszy i najniższy kredyt zapraszamy na spotaknie z naszym doradcą kredytowym.

Jak zmieni się Twoja rata przy wzroście stóp procentowych?

+0.5% - Rata miesięczna: 1 285 zł

+1.0% - Rata miesięczna: 1 369 zł

+1.5% - Rata miesięczna: 1 455 zł

+2.0% - Rata miesięczna: 1 543 zł

+2.5% - Rata miesięczna: 1 634 zł

+3.0% - Rata miesięczna: 1 728 zł

Czym jest właściwie kredyt hipoteczny?

W jednym zdaniu, jest to długoterminowy kredyt, udzielany Klientowi przez bank, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość, najczęściej mieszkanie lub dom.

Właśnie te dwa elementy - czas spłaty kredytu, nawet 35-letni lub dłuższy oraz fakt, że zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości są cechami wyróżniającymi ten rodzaj zobowiązania spośród innych kredytów i pożyczek.

Ze względu na ilość niezbędnych dokumentów, czas analizowania wniosku przez Bank, ilość parametrów, wymagany wkład własny oraz obligatoryjne ubezpieczenia, kredyt hipoteczny jest uznawany za jeden z bardziej skomplikowanych instrumentów finansowych dla klienta indywidualnego.

Porównanie ofert kilkunastu banków, oraz wybór optymalnego rozwiązania, dopasowanego do potrzeb klienta, zarówno pod kątem wysokości kwoty kredytu, okresu kredytowania, rodzaju raty nie jest proste. Warto przy tej okazji skorzystać z pomocy doradcy finansowego lub eksperta finansowego, który po przeanalizowaniu sytuacji klienta pomoże wybrać najlepszy wariant.

Co możemy sfinansować dzięki kredytowi hipotecznemu

zakup mieszkania na rynku wtórnym lub pierwotnym,

zakup nieruchomości na rynku wtórnym,

zakup gotowej lub budowanej nieruchomości na rynku pierwotnym,

budowę domu,

wykończenie mieszkania, domu lub ich remont,

refinansowanie kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe,

konsolidację innych kredytów i zobowiązań, nie tylko hipotecznych,

cel dowolny (służy temu pożyczka hipoteczna).

Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny – proces kredytowy

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny jest jednym z bardziej długotrwałych i skomplikowanych. Nasi doradcy finansowi pomogą Ci na każdym jego etapie.

Krok pierwszy - Spotkanie z doradcą kredytowym w celu określenia zdolności kredytowej.

Jest to etap często pomijany przez Klientów. Wszak najpierw powstaje w głowie marzenie kupna nowego mieszkania. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną lokalizację, ustawimy w głowie gdzie będzie stało łóżko w naszym mieszkaniu oraz określimy czy na balkonie będzie hamak, warto odwiedzić kogoś kto sprawdzi czy nas na to stać, czyli obliczy naszą zdolność kredytową. Najlepiej doradcę kredytowego z finansowi.pl. Odpowie on również na pytanie czy bank będzie tak samo skłonny sfinansować nasz pomysł jak my kupić mieszkanie lub dom. A jeżeli nie będzie to co zrobić żeby jednak zmienił zdanie. I ile to będzie trwało. W zależności od oferty banku, stopnia skomplikowania transakcji, indywidualnej sytuacji Klienta, czas podjęcia decyzji przez bank może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Warto o tym pamiętać zanim np. wpłacimy zadatek i określimy zbyt krótki termin zawarcia końcowej umowy kupna.

Od zdolności kredytowej zależy czy i na jaką kwotę otrzymasz kredyt hipoteczny. Co wpływa na zdolność kredytową? Do najważniejszych czynników należy: wysokości miesięcznych dochodów oraz formy zatrudnienia, wysokości wkładu własnego, kwoty i okresu kredytowania, liczby osób w gospodarstwie domowym, posiadanych kredytów i zobowiązań.

Eksperci Finansowi z finansowi.pl pomogą Ci w taki sposób przygotować wniosek aby bank nie miał żadnych wątpliwości aby nie tracić czasu na spotkania uzupełniające braki i nie wydłużać czasu procesu.

Krok drugi - Zdecyduj jakim wkładem własnym dysponujesz

Im wyższy wkład własny zaangażujesz tym mniej będziesz musiał pożyczyć, a to wpłynie na ostateczny koszt kredytu hipotecznego. Należy pamiętać również o tym, że wyższy wkład własny pozytywnie wpłynie również na poprawę Twojej zdolności kredytowej.

Przeanalizuj zatem dokładnie ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na wkład własny. Może się również zdarzyć, że będzie lepiej wstrzymać się ze złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny i uzbierać większą kwotę. Obecnie większość banków na rynku wymaga wkładu własnego na poziomie 20% wartości nieruchomości. Przykładowo kupując mieszkanie o wartości 500 000 musisz już na start posiadać 100 000 PLN, co bez wątpienia nie jest małą kwotą. Warto jednak nie przeznaczać wszystkich oszczędności na wkład własny. Przed Tobą jeszcze dodatkowe koszty jak opłaty notarialne, czy też ubezpieczenie oraz podatek od nieruchomości.

Krok trzeci - Znajdź wymarzone mieszkanie lub dom

Kiedy znasz już swoją zdolność kredytową możesz przystąpić do wyboru mieszkania lub domu. Owszem może się zdarzyć, że masz ją już wybraną. Gdyby jednak tak nie było zapoznaj się z dostępnymi ofertami w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

Znalezienie „tej jedynej” nieruchomości. Budowa domu za miastem czy 3 pokoje w centrum? Dobrze skomunikowane, czy jednak blisko parku. Gotowe na już, może do drobnego remontu, czy jednak nowo wybudowane, do odbioru za rok? Większość z naszych klientów przechodzi przez podobne dylematy. Jeżeli jeszcze nie masz upatrzonego wymarzonego mieszkania lub domu, nasi doradcy chętnie Ci w tym pomogą. Pamiętaj również, że często wybór tego idealnego miejsca do zamieszkania może trwać nawet kilka miesięcy.

Krok czwarty: porównanie i wybór najlepszej oferty

Zdolność kredytowa oceniona pozytywnie, nieruchomość wybrana, czas na wybór najkorzystniejszej dla Ciebie oferty kredytu hipotecznego. Jak wybrać tą najkorzystniejszą? Nasz Zespół finansowi.pl Ci w tym pomoże. Nasi Eksperci pomogą Ci szczegółowo przeanalizować oferty banków, a nawet spróbują wynegocjować bardziej korzystne warunki kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że nawet minimalne obniżenie oprocentowania odczuwalnie wpłynie na wysokość raty i koszt kredytu. Bardzo często Banki za skorzystanie z oferty cross-sell, czyli skorzystanie z dodatkowego produktu lub ubezpieczenia są skłonne obniżyć marżę. Nasi doradcy kredytowi pozwolą Ci przeanalizować czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Pamiętajmy, że nie zawsze przy wyborze oferty należy się kierować najniższym oprocentowaniem. Należy zwrócić uwagę na szereg innych parametrów przy wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Nasi eksperci finansowi.pl Ci w tym pomogą i wskażą na co zwrócić uwagę. Poniżej kilka najważniejszych parametrów:

Krok piąty – Kompletowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego

Wybór oferty i kompletowanie dokumentów. Na tym spotkaniu będzie już bardziej konkretnie. Nasz doradca kredytowy pomoże Ci wybrać kilka najkorzystniejszych ofert, przygotuje niezbędną listę dokumentów do złożenia wniosku , określi precyzyjnie wszystkie koszty z jakim wiąże się wzięcie kredytu, przedstawi harmonogram spłat, umówi rzeczoznawcę majątkowego w celu sporządzenia wyceny (o ile będzie to konieczne na tym etapie). Pamiętaj, że skompletowanie wszystkich dokumentów na etapie złożenia wniosku znaczeni skraca czas podjęcia decyzji przez bank. Znamy zdecydowanie przyjemniejsze formy spędzania czasu, wszak prawie nikt nie lubi papierkowej roboty, niemniej jednak warto się przyłożyć do tego etapu. W każdym banku lista dokumentów będzie się różnić, a nasi Doradcy finansowi Ci pomogą się w tym sprawnie poruszać. Główne kategorie dokumentów jakie będą wymagane:

Krok szósty: Wypełnienie wniosku kredytowego

Jego poprawne wypełnienie ma istotny wpływ na uzyskanie decyzji kredytowej oraz przyspieszenie całego procesu kredytowego. Braki lub błędy będą skutkować zwróceniem wniosku kredytowego przez bank do ponownego uzupełnienia lub korekty.

Masz trudności z wypełnieniem tego dokumentu? To normalne, finansowi.pl służą pomocą, a nasi eksperci finansowi zrobią to za Ciebie. Pomożemy Ci również skompletować wszystkie załączniki oraz będziemy reagować na wszystkie dodatkowe pytania banku i wspierać w razie potrzeby uzupełnienia dokumentów czy uzyskania dodatkowych informacji.

Krok siódmy: Analiza i decyzja kredytowa

Twój wniosek już jest w banku. W trakcie analizy możesz zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów czy wyjaśnień. Po przeanalizowaniu dokumentów bank wydaje decyzję pozytywną. Może także odmówić udzielania kredytu ze względu np. na brak zdolności kredytowej, czy nieakceptowaną nieruchomość. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu znamy polityki kredytowe banku, które potrafią się bardzo różnić między sobą, podobnie jak podejście do ryzyka. Nasi doradcy dbają o to, żeby minimalizować występowanie takich sytuacji jak odmowa udzielnie a kredytu, np. poprzez złożenie wniosku nie do jednego, a do dwóch lub trzech banków jednocześnie.

Krok ósmy: Podpisanie umowy kredytowej

Jest to najważniejszy krok w całym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Po wydaniu ostatecznej pozytywnej decyzji przygotowywana jest umowa kredytowa. Nasi Eksperci przeanalizują ją wspólnie z Tobą, zweryfikują czy wszystkie zapisy są zgodne z ustaleniami i zrozumiałe, odpowiedzą na wszelkie pytania oraz umówią termin podpisania umowy w Banku. Jeżeli sobie tego życzysz, będziemy Ci również towarzyszyli w Banku podczas podpisania umowy kredytowej. Pamiętaj żeby dokładnie zapoznać się z treścią umowy kredytu hipotecznego, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać i zadawać pytania gdyż jest to zobowiązanie, które zawierasz na kilkadziesiąt lat.

Krok dziewiąty: Spełnienie warunków i uruchomienie kredytu

Ten etap wydaje się najprostszy, przecież to tylko zwykły przelew. Zanim jednak do niego dojdzie będziesz musiał w zależności od celu finansowania udać się do notariusza i podpisać akt notarialny kupna, lub odebrać stosowne dokumenty od dewelopera. Wszystko zależy od warunków jakie postawi bank. I od tego jakie mieszkanie lub dom kupujesz. Nasi doradcy kredytowi zadbają o to, żebyś był na bieżąco poinformowany i jak najszybciej uzyskał środki z banku.

Krok dziesiąty: Spłata kredytu

Ten etap trwa najdłużej, bo często 30 lat. Spłata kredytu następuje zgodnie z wyznaczonym przez bank harmonogramem, który stanowi załącznik do umowy kredytowej. Co prawda nie spłacimy za Ciebie raty, ale pomożemy się przygotować na to, co trudne do przewidzenia. Utrata lub zmiana pracy, nagłe wydatki, choroba, przez tak długi okres wszystko może się wydarzyć. Porozmawiaj z naszym Ekspertem jak zachować płynność finansową i spokojnie regulować zobowiązania wobec banku.

Jak widzisz współpracując z nami nie musisz się obawiać procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny! Eksperci finansowi z finansowi.pl będą bezpłatnie wspierać Cię na każdym etapie kredytu mieszkaniowego.

Kredyt hipoteczny – najczęściej zadawane pytania

Korzystanie ze wsparcia i wiedzy naszego Zespołu nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wspieramy Cię na każdym etapie procesu kredytowego bezpłatnie. To banki płacą naszą prowizję.

Wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 666229559. Z naszych usług może skorzystać każdy kto potrzebuje profesjonalnego wsparcia w zakresie kredytowania, inwestycji czy też ubezpieczeń – zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy. Nasza siedziba mieści się w Gdańsku, ale obsługujemy Klientów z całej Polski.

W wyliczeniu zdolności kredytowej, w wyborze najkorzystniejszą oferty, pokazujemy wszystkie ukryte koszty i prowizje, pomagamy przygotować niezbędne dokumenty, prowadzimy komunikację z bankiem, staramy się negocjować warunki, wypełniamy wniosek oraz towarzyszymy na Twoją prośbę przy podpisaniu umowy kredytowej.

Niczym, w banku po prostu otrzymasz ofertę tylko tego jednego banku, u nas na jednym spotkaniu poznasz aktualnie dostępne oferty wszystkich banków, oszczędzając czas.

Aktualnie współpracujemy z 12 bankami.

Pomożemy Ci wybrać wymarzoną nieruchomość, sfinansować ją oraz odpowiednio ubezpieczyć zarówno Ciebie jak i Twój majątek.

Jest to zależne od przypadku i skomplikowania. Z reguły czas potrzebny na zamknięcie procesu kredytowego wynosi od 2 do 10 tygodni. Zależy to jednak od kilku czynników. Pierwszym z nich jest to, w którym banku procesujemy wniosek kredytowy. Banki na bieżąco informują nas, ile wynosi aktualny czas oczekiwania na decyzję kredytową. Drugim czynnikiem jest cel finansowania. W przypadku pożyczki hipotecznej proces jest krótki i z reguły nie powinien zająć więcej niż 2-3 tygodnie. Z kolei dla kredytu na budowę domu czas oczekiwania jest zdecydowanie dłuższy ze względu na większe skomplikowanie oraz ilość dokumentów i czynników ryzyka, które bank musi ocenić. Niemniej jednak pomożemy Ci wybrać odpowiednie oferty banków dopasowane do Twoich potrzeb, biorąc pod uwagę ile czasu możesz poświęcić na cały proces kredytowy.

RRSO to skrót oznaczający rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Najprościej mówiąc pojęcie to oznacza rzeczywisty koszt całego kredytu, który poniesie kredytobiorca. RRSO nie odnosi się do samego oprocentowania, ale dotyczy również pozostałych kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu, takich jak prowizje, ubezpieczenie, czy też inne opłaty, które nalicza bank. RRSO jest to wskaźnik, który jest podawany przy każdej ofercie kredytu czy też pożyczki. Dzięki RRSO jesteśmy w stanie precyzyjniej porównać oferty kilku banków, a finalnie wybrać najbardziej korzystny dla nas kredyt. Zwracamy uwagę, że rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania nie należy mylić ze stopą oprocentowania gdyż ta druga dotyczy wyłącznie odsetek.

Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego daje możliwość połączenia kilku posiadanych zobowiązań w jeden kredyt. Takie połączenie spowoduje, że rata nowego kredytu będzie mniejsza niż łączne raty wszystkich poprzednich zobowiązań. Taki zabieg daje Ci większą swobodę finansową oraz redukuje ilość przelewów do realizowania co miesiąc. Naszym zadaniem jest ocena Twojej sytuacji finansowej oraz pomoc w znalezieniu sposobu na obniżenie kosztów posiadanych przez Ciebie zobowiązań.

Chcesz poznać swoją zdolność kredytową wypełnij formularz. Zdolność kredytowa jest naszą zdolnością do spłaty kredytu oraz wszystkich jego kosztów zgodnie z parametrami zdefiniowanymi w zawartej z bankiem umowie kredytowej. Niestety bardzo często wychodzimy z założenia, że jest to tylko i wyłącznie kwota, którą przyznał nam bank. Dlatego zwracamy uwagę na drugą część definicji.

Istnieje kilka sposobów podniesienia naszej zdolności kredytowej. Głównym sposobem jest podwyższenie kwoty dochodów oraz obniżenie kwoty zobowiązań kredytowych. Zobowiązania można ograniczyć przez wcześniejszą spłatę lub konsolidację dotychczasowych kredytów, rezygnację z posiadanych kart kredytowych czy też limitów w koncie. Pomocna może być również opcja współkredytobiorcy, który wesprze Cię swoimi dochodami. Nasi doradcy finansowi zbadają możliwości, jakie posiadasz, pomogą w opracowaniu planu działania oraz weryfikacji osób, które mogłyby pomóc podnieść Twoją zdolność.

Z reguły banki wymagają, aby wkład własny został wniesiony z gotówki. Są jednak również takie banki, które dopuszczają w zastępstwie wpłaty gotówkowej dodatkowe zabezpieczenie inną nieruchomością. Nasi doradcy pomogą Ci ocenić możliwości ustanowieni dodatkowego zabezpieczenia lub opracować plan zgromadzenia środków pieniężnych niezbędnych do wniesienia wkładu własnego wymaganego przez bank.

Oczywiście jest taka możliwość. Warto jednak zwrócić uwagę, że istotne jest wówczas czy osoby te prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, w przeciwnym wypadku bank weźmie pod uwagę wyższe koszty utrzymania gospodarstwa domowego (dwa osobne gospodarstwa) przy badaniu zdolności kredytowej.

Obecnie banki dają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wypadek utraty pracy lub dochodu. Na rynku jest również szeroki wachlarz ubezpieczeń indywidualnych, które chronią na wypadek utraty źródła dochodu. Pozwalają one zapewnić Ci spokój kiedy pojawią się trudności zawodowe. Nasi eksperci finansowi pomogą Ci wybrać najlepszy wariant spośród oferowanych przez bank lub dostępnych na rynku ubezpieczeniowym.

Banki umożliwiają czasowe zawieszenie spłaty, tzw. „wakacje kredytowe” pozwalając tym samym kredytobiorcy na przerwę w spłacaniu rat. Banki mają jasno określone wytyczne do tego ile i jak często można skorzystać z przerwy w spłatach rat. Nasi eksperci finansowi pomogą Ci to ustalić przy wyborze oferty.