Porady 10 lutego 2022

Kredyt refinansowy

Przerażają Cię ciągłe wzrosty stóp procentowych oraz rosnące raty kredytowe? Męczy Cię spłacanie kilku różnych zobowiązań miesięcznie? Chcesz obniżyć raty posiadanych kredytów hipotecznych czy też gotówkowych?

kredyt refinansowy

Nasi Eksperci Finansowi przeanalizują Twoją sytuację finansową, sprawdzą co da się zrobić i pomogą Ci poszukać najlepszego rozwiązania. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza, a my oddzwonimy.

Istnieją dwa najbardziej popularne sposoby na optymalizację posiadanych zobowiązań oraz zmniejszeni wysokości rat kredytowych.

  • Refinansowanie kredytu hipotecznego, czyli inaczej mówiąc przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku
  • Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt przeznaczony na spłatę posiadanych zadłużeń, np: kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, zadłużenia na karcie kredytowej, kredytu na remont czy też zakup auta lub po prostu rat za sprzęt RTV czy AGD. Celem tego kredytu jest obniżenie miesięcznej kwoty zaciągniętych zobowiązań za pomocą wydłużenia okresu spłaty i skonsolidowania w jedno zobowiązanie

Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego i jakie są jego zalety?

Dla większości z nas kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, które obciąża nasz domowy budżet każdego miesiąca przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Obserwując dużą dynamikę rynku finansowego może okazać się, że mimo wyboru najkorzystniejszej na moment zaciągnięcia kredytu hipotecznego oferty, dziś już jest ona zupełnie niekorzystna lub nie tak atrakcyjna jak kilka lub kilkanaście lat temu gdyż np. spadło oprocentowanie kredytów w innym banku a stawki opłat i prowizji są niższe. Mało tego często się zdarza, że skorzystaliście z kredytu na warunkach promocyjnych określonych w czasie, a po ich zakończeniu wybrany przez Was kredyt hipoteczny okaże się być mało korzystny dla Waszego budżetu. To samo ma miejsce w sytuacji gdy zaciągnęliście kredyt hipoteczny korzystając z rządowych programów np. „Rodzina na swoim”, wówczas okazuje się, że po zakończonym okresie dopłat do kredytu otrzymywanych ze strony państwa wysokość comiesięcznej raty Waszego kredytu hipotecznego istotnie wzrasta. Okazuje się wówczas, że aktualnie dostępne oferty banków są dużo bardziej atrakcyjne niż warunki w umowie kredytowej zawartej przez Ciebie w trakcie trwania programu rządowego.

Zatem mimo, że na moment zawierania umowy kredytu hipotecznego wydawało Ci się, że dogłębnie przeanalizowałeś i porównałeś wszystkie dostępne oferty banków może się okazać, że w międzyczasie pojawiła się lub pojawi się taka oferta finansowania, pomoże Ci obniżyć koszty kredytu w stosunku do pierwotnie wybranej oferty.  Nasi eksperci finansowi pozwolą Ci to przeanalizować.

Zastanawiasz się na czym to w praktyce polega i co się dzieje z dotychczasowym zobowiązaniem? W ramach procesu refinansowania bank udzielający kredytu refinansowego dokonuje spłaty zobowiązania klienta w postaci kredytu hipotecznego w obecnym banku i staje się dla nas nowym właścicielem zaciągniętej wierzytelności. Pomożemy Ci spełnić wszystkie formalności, z reguły aby dokonać przeniesienia kredytu hipotecznego z banku do banku wystarczy jeden podpis.

Kredyt refinansowy polecamy szczególnie dla osób, które brały kredyty mając niską zdolność kredytową, polecamy sprawdzić czy poprawa zdolności kredytowej oraz wzrost wartości nieruchomości nie pozwoli na zastąpienie starego kredytu nowym kredytem hipotecznym oraz nie obniży całkowitego kosztu kredytowania.

Refinansowanie kredytu hipotecznego pozwala obniżyć nie tylko Twoją comiesięczną ratę kredytu, ale co najważniejsze zredukować całkowity koszt zobowiązania. Bardzo często rekomendujemy podjąć negocjacje warunków z obecnym bankiem i zastanowić się nad wydłużeniem okresu kredytowania w aktualnym banku, ale niestety nie każdy bank zgadza się na wydłużenie okresu zadłużenia. W sytuacji gdy negocjacje się nie powiodą zachęcamy do zweryfikowania korzyści z przeniesienia kredytu hipotecznego do innego banku. Nasi Eksperci finansowi pomogą Ci zweryfikować czy jest to opłacalne i z jakim kosztami się wiąże, często banki naliczają prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu, a nowe naliczają dodatkową prowizje, czy też wymagają dodatkowych produktów czy też ubezpieczenia. Dodatkowym kosztem są również opłaty sądowe związane ze zmianami wpisu hipoteki.

Pamiętajmy, że refinansowanie kredytu hipotecznego ma sens tylko wówczas, gdy zapewni nam nie tylko niższą ratę, ale też niższe koszty kredytowania, a przy okazji możemy również zyskać obsługę kredytu na wyższym poziomie. Znając wszystkie koszty i korzyści nasi Eksperci Finansowi pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.  Zapraszamy do kontaktu 666229559.

Reasumując, kiedy warto przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?

  • zaciągnięty kredyt hipoteczny ma nieatrakcyjne warunki i oprocentowanie,
  • koszty obsługi kredytu są nieakceptowalne,
  • posiadasz więcej niż jeden kredyt hipoteczny,
  • spłata dotychczasowych rat kredytu sprawia Ci trudność i chcesz obniżyć ich wysokość,
  • próba negocjacji korzystniejszych warunków z bankiem zakończyła się niepowodzeniem

Na czym polega Konsolidacja zobowiązań kredytowych i jakie są jej zalety?

Na przestrzeni lat zdarza się nagromadzić i zaciągnąć kilka różnych mniejszych i większych zobowiązań co wiąże się z koniecznością spłacania oprócz kredytu hipotecznego kilku innych mniejszych zobowiązań, np. rat za RTV czy AGD, kredytu studenckiego, na remont mieszkania czy gotówkowego. Aby zniwelować ciężar pamiętania o wszystkich mniejszych zobowiązaniach i obniżyć łączną kwotę miesięcznych rat warto rozważyć ich połączenie w jeden kredyt, kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt będzie również zabezpieczony na hipotece kredytowanej nieruchomości. Podczas konsolidacji i zaciąganiu nowego kredytu można ustalić korzystniejsze warunki spłaty nowej, łącznej kwoty zadłużenia, bardzo często odbywa się to przez wydłużenie okresu kredytowania. Pozwoli to na zmniejszeniem wysokości miesięcznych obciążeń oraz realizowanych przelewów na spłatę wielu zobowiązań, nowa pojedyncza rata kredytu hipotecznego będzie niższa niż suma dotychczas spłacanych kilku rat. Warunkiem skorzystania z kredytu konsolidacyjnego jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Zadzwoń do nas 666 229 559 a pomożemy Ci policzyć zdolność kredytową i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jakie są różnice między kredytem konsolidacyjnym a refinansowym?

Bardzo często te dwa produkty, czyli Kredyt refinansowy oraz kredyt konsolidacyjny są mylone. Dzieje się tak gdyż w przypadku obu rozwiązań przenosisz swój kredyt hipoteczny do innego banku lub zmieniasz warunki kredytowe w dotychczasowym banku. Warto jednak pamiętać, że aby skorzystać z kredytu konsolidacyjnego należy posiadać przynajmniej dwa zobowiązania, czyli dwa kredyty hipoteczne lub kredyt hipoteczny plus inne zobowiązanie.  Kredyt refinansowy dotyczy z kolei zawsze tylko jednego zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno i finalnie płacenie jednej niższej raty. Kredyt refinansowy na zmianie warunków zaciągniętego kredytu hipotecznego czy to za pomocą renegocjacji warunków w obecnym banku czy też przez przeniesienie kredyt hipotecznego do innego banku co w efekcie pozwala na zmniejszenie wysokości raty i obniżenie całkowitego kosztu kredytu. Zapraszamy do kontaktu, a na pewno razem znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, zadzwoń 666 229 559 lub wypełnij FORMULARZ.