Aktualności 08 lutego 2022

Kolejna podwyżka stóp procentowych

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów finansowych, Rada Polityki Pieniężnej w dniu 8 lutego 2022 ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych. Jest to ruch mający przeciwdziałać rosnącej inflacji. Wiąże się to niestety ze wzrostem rat kredytów hipotecznych oraz gotówkowych.

Stopy procentowe zostały podniesione o 0,5% do 2,75%. Jest to kolejna w tym roku podwyżka po ostatnim – styczniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, po którym została ogłoszona podwyżka o 0,5%. Niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatnia taka decyzja, a wiele osób przewiduje, że do połowy obecnego roku, stopy procentowe mogą nawet wzrosnąć do 4%. Ciągłe wzrosty stóp procentowych mają istotny wpływ na portfele wszystkich posiadających kredyty hipoteczne.

Tak jak w przypadku poprzednich podwyżek stóp procentowych, to czy odczujemy nagły wzrost raty kredytu hipotecznego, zależy od tego jak skonstruowaną mamy umowę z bankiem. W zależności od umowy, rata naszego kredytu hipotecznego jest aktualizowana co 3 lub 6 miesięcy i właśnie wtedy możemy spodziewać się wzrostu raty.

Przejmujesz się rosnącymi ratami kredytu hipotecznego? Zapraszamy na spotkanie z naszymi ekspertami finansowymi, spróbujemy znaleźć rozwiązanie jak można obniżyć obecną ratę Twojego kredytu hipotecznego zadzwoń 666229559 lub FORMULARZ KONTAKTOWY.